Komentované prohlídky

Komentovaná prohlídka ŽITAVA
12. 9. v 11:30 a ve 14:00

Start před Městskými lázněmi, Töpferberg 1 Žitava
Komentovaná prohlídka v úvodu představí koncept festivalu Art Week. U konkrétních instalací se zaměří na jednotlivá díla a představení autorů. Prohlídku povedou kurátorky festivalu a přítomni budou i umělci Jan Krtička a Mark Ther. Návštěvníci tak budou mít jedinečnou možnost klást otázky přímo jim.

(česky, tlumočeno do němčiny)

Komentovaná prohlídka LIBEREC
17. 9. v 16:00

Start před Severočeským muzeem, Masarykova 437/11 Liberec
Komentovaná prohlídka v úvodu představí koncept festivalu Art Week. U konkrétních instalací se zaměří na jednotlivá díla a představení autorů. Začneme u site-specific instalace Petry Hudcové v Severočeském muzeu. Poté se vydáme na náměstí Českých bratří, kde skupina Mrak představí virtuální rekonstrukci zbořeného evangelického kostela. O tvorbě Franka Maibiera si popovídáme v Malé výstavní síni Liberec. Nebude chybět promítání v Kině Varšava s komentářem autorek Lenky Hamerlové a Anny Machátové. V závěru procházky se zastavíme ve Slévárně Linserka a setkáme se se sochařem Patrikem Adamcem.
Prohlídku povedou kurátorky festivalu a přítomni budou i umělci. Návštěvníci tak budou mít jedinečnou možnost klást otázky přímo jim.

(česky, tlumočeno do angličtiny)